"To taka ulga, gdy wiemy... że mamy właściwych ludzi, którzy są gotowi przejąć stanowiska po naszych obecnych menedżerach. Wygląda na to, że program rekrutacji studentów i absolwentów stworzony we współpracy z SHL pozwolił na wyeliminowanie naszych zmartwień odnośnie sukcesji" - Menedżer Działu HR Development, Velux

Przyciąganie i zatrudnianie najlepszych absolwentów wiąże się z koniecznością budowania wizerunku atrakcyjnego pracodawcy, jednak w dłuższej perspektywie jest gwarancją lepszych wyników biznesowych. Obecnie praktycznie przez cały rok trwa napływ aplikacji nowych studentów i absolwentów, o czym doskonale wiedzą pracodawcy starający się jak najszybciej wyłowić i zatrudnić najlepszych z nich. Podjęcie trafnej decyzji o zatrudnieniu wymaga szerszego spojrzenia na kandydatów, bowiem formalne kwalifikacje rzadko stanowią dobry wskaźnik przyszłego sukcesu.

Wyzwania w zakresie rekrutacji absolwentów

  • Rywalizacja pracodawców o zdobycie najlepszych studentów i absolwentów
  • Rywalizacja pomiędzy studentami i absolwentami, by zdobyć jak najlepszą pracę w prestiżowej firmie
  • Duży napływ CV, który utrudnia znalezienie studentów i absolwentów pasujących do stanowiska oraz kultury organizacji
  • Przykre doświadczenia kandydatów na etapie rekrutacji, które psują reputację firmy i niszczą markę, odstraszając przyszłe talenty i klientów
  • Zachęcenie pokolenia Millenialsów do aplikacji, stworzenie im atrakcyjnego środowiska do rozwoju i pracy

Rozwiązanie

Pomagamy wdrażać procesy rekrutacyjne, dzięki którym klienci szybko i trafnie znajdują najlepszych studentów i absolwentów. Z kolei studentom i absolwentom dostarczamy informacji o stanowisku i kulturze firmy na wczesnych etapach selekcji, by mogli sobie wyobrazić pracę już na etapie aplikowania. Dzięki temu przyciągamy ludzi o postawie i wartościach najbardziej zbliżonych do tych, jakie preferuje się w organizacji. Udostępniamy narzędzia do oceny dużej liczby kandydatów w tym samym czasie, oszczędzając czas i pieniądze.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom związanym z rekrutacją studentów i absolwentów przygotowaliśmy raport oraz broszurę informacyjną.

Aby dowiedzieć się więcej o budowaniu efektywnych programów dla absolwentów, pobierz raport: "Zatrudniaj i inspiruj. Nowe podejście SHL do rekrutacji studentów i absolwentów".

Zapoznaj się z broszurą informacyjną na temat podejścia SHL do rekrutacji studentów i absolwentów: "Rekrutacja studentów i absolwentów"

Drogi Użytkowniku, z dniem 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, z tego względu informujemy, iż zbieramy następujące dane dotyczące użytkownika: adres IP oraz dane osobowe zbierane za pośrednictwem plików cookies i innych technologii umieszczanych przez witrynę na urządzeniu, z którego korzysta użytkownik do wyświetlenia zawartości witryny, w celu utrzymania sesji w niniejszej witrynie internetowej, zapewnienia bezpieczeństwa. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest realizacja umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną. Zebrane od użytkownika dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na zlecenie administratora, np. dostawcom usług hostingowych, innym podwykonawcom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania lub inne organy o ile wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Szczegółowe informacje dotyczące stosowanych w witrynie plików cookies ich funkcji, okresów przechowywania znajdziesz w dokumencie polityki prywatności. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych. Możesz także zgłosić sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych oraz wnieść skargę do organu nadzorczego. Polityki prywatności