SHL Polska w debacie Poland, Go Global!

W ramach akcji Poland Go Global w dniu 26 czerwca 2015 odbyła się kolejna debata z udziałem Anety Fity, dyrektor zarządzającej SHL Polska, podczas której skupiono się pogłębieniu tematu różnic kulturowych.

Przełamać bariery, czyli czym różnią się Polacy?

Aneta Fita zwróciła uwagę jak często różnice w kulturze danego kraju wiążą się z nieco odmiennym systemem wartości, którym posługują się jego mieszkańcy. Ma to wpływ na inny styl współpracy i prowadzenia negocjacji. Odmienność jest także w różnych przepisach związanych z prawem pracy, ważnych dla nas z punktu widzenia pracodawcy. Otwierając biznes za granicą musimy  znaleźć dobrych pracowników i kluczowe jest zbadanie co ich będzie motywowało do efektywnej pracy. Warto także zaplanować dla nich różne narzędzia motywacyjne. W pierwszej kolejności wypada zrobić własny „rachunek sumienia” i autoanalizę własnych przekonań i stereotypów, które możemy mieć na temat innych kultur.

Więcej szczegółów w Pulsie Biznesu z dnia 30 czerwca 2015 r.

Zdjęcie:

CEB SHL Poland Go Global

 

Drogi Użytkowniku, z dniem 25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, z tego względu informujemy, iż zbieramy następujące dane dotyczące użytkownika: adres IP oraz dane osobowe zbierane za pośrednictwem plików cookies i innych technologii umieszczanych przez witrynę na urządzeniu, z którego korzysta użytkownik do wyświetlenia zawartości witryny, w celu utrzymania sesji w niniejszej witrynie internetowej, zapewnienia bezpieczeństwa. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest realizacja umowy o świadczenie usługi drogą elektroniczną. Zebrane od użytkownika dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na zlecenie administratora, np. dostawcom usług hostingowych, innym podwykonawcom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądy lub organy ścigania lub inne organy o ile wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Szczegółowe informacje dotyczące stosowanych w witrynie plików cookies ich funkcji, okresów przechowywania znajdziesz w dokumencie polityki prywatności. Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych. Możesz także zgłosić sprzeciw wobec przetwarzania swoich danych oraz wnieść skargę do organu nadzorczego. Polityki prywatności